RYTUAŁ MŁODNIK

Masaż refleksologiczny całego ciała BOTANICUM 

Refleksologia wywodzi się ze starożytnej medycyny dalekiego Wschodu. Nazywana jest holistyczną terapią zonową, ponieważ opiera się na przekonaniu, że na stopach, dłoniach, twarzy i głowie znajdują się punkty – refleksy, które odpowiadają poszczególnym narządom. Wszystkie organy współpracują, stąd nacisk w odpowiednim miejscu pozwala na przepływ energii przez ciało i przeciwdziałanie dolegliwościom.

Masaż refleksologiczny BOTANICUM wykonywany jest na bazie olejku Jodły syberyjskiej. To gatunek drzewa wiecznie zielonego, dorastający nawet do 30 metrów. Jodłowy olejek eteryczny, pozyskiwany jest z młodych pędów jodły syberyjskiej. Jego intensywny zapach działa pobudzająco, odświeża, udrażnia drogi oddechowe oraz łagodzi bóle mięśni i stawów. 

Masażysta poprzez pracę na refleksach pobudza przepływ impulsów nerwowych. Nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała wymusza cięższą pracę innych narządów. Masowanie poszczególnych miejsc na stopach, dłoniach i głowie wpływa korzystnie na ukrwienie narządów oraz wzmacnia siły witalne organizmu. Uciskanie refleksów powinno kompensować zaburzenia energii, usuwać toksyny, wspomagać proces tzw. „samoleczenia” i szybszej regeneracji.

Rytuał Młodnik BOTANICUM relaksuje, łagodzi napięcie emocjonalne, zapewnia odprężenie, stymuluje metabolizm i pobudza mechanizmy regeneracji organizmu.