masaż relaksacyjny

ZABIEG RELAKSACYJNY

Masaż relaksacyjny BOTANICUM z aromaterapią

Zadaniem masażu relaksacyjnego jest wyciszenie umysłu i ukojenie zmysłów. Masażysta wykonuje program masażu relaksacyjnego, który stanowi sumę masażu klasycznego, energetycznego i masażu intuicyjnego, używając Olejku Drzewa Sandałowego. Aromat drzewa sandałowego działa odprężająco, relaksacyjnie i posiada właściwości uspokajające.

Masaż relaksacyjny BOTANICUM obejmuje głaskanie podłużne i koliste, uciskanie, ugniatanie i rozcieranie napiętych oraz obolałych części ciała Klienta. Celem tego masażu jest rozluźnienia napięć i rozładowanie stresu. Ażeby osiągnąć optymalne rezultaty, masaż relaksacyjny dopasowywany jest do indywidualnych odczuć i potrzeb Klienta. Masaż relaksacyjny BOTANICUM zmniejsza napięcie mięśni, przywraca równowagę organizmu i wprowadza w stan głębokiego odprężenia.

Zabieg relaksacyjny

Permanentny stres, zmęczenie, często wywołują nerwobóle oraz przykurcze mięśni. Innymi następstwami ciągłego lęku i nerwowości są bezsenność, migreny, nadciśnienie, dekoncentracja. Odpowiedzialne za to może być szybkie, miejskie życie, co dla wielu jest niemożliwym do zmiany. Sposobem na poprawę stanu zdrowia jest masaż relaksacyjny, wykonywany przez nas w Warszawie. Stosując odpowiednie metody oraz aromatyczne produkty, dajemy ukojenie sztywnym mięśniom i niemalże zrzucamy z siebie nagromadzony stres.

Masaż relaksacyjny Warszawa – Botanicum Studo

Zadaniem masażu relaksacyjnego jest wyciszenie umysłu i ukojenie zmysłów. Masażysta wykonuje program masażu relaksacyjnego, który stanowi sumę masażu klasycznego, energetycznego i masażu intuicyjnego, używając Olejku Drzewa Sandałowego. Aromat drzewa sandałowego działa odprężająco, relaksacyjnie i posiada właściwości uspokajające.

Masaż relaksacyjny BOTANICUM obejmuje głaskanie podłużne i koliste, uciskanie, ugniatanie i rozcieranie napiętych oraz obolałych części ciała. Celem tego masażu jest rozluźnienia napięć i rozładowanie stresu. Ażeby osiągnąć optymalne rezultaty, masaż relaksacyjny dopasowywany jest do indywidualnych odczuć i potrzeb klienta. Masaż relaksacyjny BOTANICUM zmniejsza napięcie mięśni, przywraca równowagę organizmu i wprowadza w stan głębokiego odprężenia.

Masaże relaksacyjne – dlaczego warto je wykonywać?

Odprężenie, terapia dla ciała, pielęgnacja – to główne powody, dla których warto udać się na masaż relaksacyjny do naszego gabinetu, znajdującego się w Warszawie. Umiejętne uciskanie na zbolałe mięśnie pomoże zminimalizować, a nawet zupełnie usunąć bolesne napięcie – te często wywołane jest nie tylko stresem, ale również siedzącym trybem pracy. Wówczas naprężenie kumuluje się w jednym punkcie, który następnie wywołuje skurcze i cierpienie.

Masaż relaksacyjny – kto powinien się zapisać?

Na oferowany przez nas masaż relaksacyjny mogą zgłosić się wszyscy – niezależnie od płci oraz wieku. Szczególnie polecamy go osobom, które:

 • mają do czynienia z przewlekłym stresem,
 • zmagają się z zaburzeniami neuroporzewodnictwa w chorobach neurologicznych,
 • cierpią na bezsenność,
 • mają zaburzenia gastryczne,
 • są po operacji i odczuwają bóle mięśniowe,
 • mają wady wrodzone (zaburzenia rozwoju narządów ruchu),
 • mają porażenia, niedowład.

Masaż relaksacyjny – co daje?

Już po jednym masażu wykonanym w naszym gabinecie w Warszawie wyraźnie odczuwalne staje się odprężenie oraz dobre samopoczucie. Mięśnie nie są już tak napięte, a to przekuwa się na lepszy stan psychiczny i odzyskaną równowagę. Regularne zabiegi pozwolą pozbyć się problemów związanych z bezsennością i zmęczeniem. Co więcej, osoby zmagające się z zaburzeniem ruchowym, osiągają większy zakres ruchowy i niekiedy prawidłową postawę.

Masaż relaksacyjny w Botanicum Studio

 • wpływa pozytywnie na układ nerwowy, zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, przywraca właściwe krążenie i ciśnienie krwi,
 • zwiększa poziom endorfin w organizmie, co minimalizuje dolegliwości somatyczne o podłożu nerwowym,
 • przywraca siły witalne i regeneruje cały organizm,
 • oddziałuje bardzo korzystnie na skórę, wmasowywane olejki dotleniają tkanki i pielęgnują, poprawiając elastyczność skóry i w efekcie nadają jej zdrowy wygląd.
 • Masaże relaksacyjne wykonywane przez nas na terenie Warszawy są zalecane również osobom po długim i trudnym wysiłku fizycznym.

Masaż relaksacyjny – przeciwwskazania do zabiegu

Istnieją przeciwskazania, które uniemożliwiają wykonanie masażu relaksacyjnego. Należą do nich:

 • aktywne choroby dermatologiczne,
 • zakrzepy oraz żylaki,
 • niewydolność krążeniowa.

Przed zabiegiem warto wspomnieć o wiadomych uczuleniach na kosmetyki lub preparaty wykorzystywane do masażu. Informacje o ciąży również warto przekazać wcześniej osobie wykonującej zabieg.

Masaż relaksacyjny – Botanicum Studio

Bazujemy na naturalnych produktach roślinnych, pomagamy w odnowie i regeneracji, zapewniamy komfortowe warunki, pełne wspaniałych aromatów, kojącej muzyki, w towarzystwie profesjonalistów. Poza masażami relaksacyjnymi wykonujemy w Warszawie również zabiegi klasyczne oraz terapie manualne. Zapraszamy wszystkich, chcących zażegnać problemy zdrowotne i poszukujących rozluźnienia oraz chęci utrzymania życiowej witalności. W Botanicum Studio przekazujemy dobrą energię.

Poniedziałek-piątek.: 10:00 – 21:00Sobota- niedziela pracująca: 9:00 – 22:00

BOTANICUM - Studio Masażu, 03-982 Warszawa, Jana Nowaka Jeziorańskiego 53A, NIP: 1133015194, REGON: 386242830

Botanicum Studio © 2023. All rights reserved.