Masaż sportowy BOTANICUM

Razem z Tobą dbamy o kondycję

Pandemia koronawirusa, przymusowe lockdowny oraz szereg ograniczeń odbiły się na naszym zdrowiu, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Strach przed wirusem i niepewne jutro spowodowały, iż żyjemy z narastającym poziomem stresu. Często radzimy sobie zajadając niepokój, szczególnie kiedy pracujemy albo uczymy się z domu. W rezultacie w czasie pandemii nawet wysportowane osoby przybrały na wadze.

Na zwiększającą się potrzebę poprawy samopoczucia odpowiedzią jest wysiłek fizyczny – od spacerów, joggingu, jazdy na rowerze poprzez gry zespołowe i treningi profesjonalne. Dowolna forma sportu jest najprostszym sposobem profilaktyki zdrowotnej, poprawy nastroju i odnowy kondycji.

MASAŻ SPORTOWY – Przygotowanie przed powrotem do treningów

W „nowej” pandemicznej normalności, wiele osób podejmuje decyzję o wznowieniu lub rozpoczęciu regularnej aktywności fizycznej. Warto pamiętać, że przed przystąpieniem do ćwiczeń, świetnym przygotowaniem może okazać się masaż sportowy przedwysiłkowy. Tego typu masaż, który można określić jako aktywujący, poprawia ukrwienie i dotlenienia układ ruchowy, zwiększając zakres wydolności organizmu. Jego zadaniem jest mobilizacja ciała do zbliżającego się treningu, poprzez zwiększenie ogólnej mobilności oraz wzmocnienie stawów i ścięgien. Masaż sportowy przedwysiłkowy, rozgrzewając mięśnie i uelastyczniając je może być traktowany jako część rozgrzewki, choć jej w żadnym wypadku nie zastępuje. Spełnia jednak rolę wspierającą w uzyskaniu gibkości i zdecydowanie zmniejsza ryzyko ewentualnych kontuzji.

MASAŻ SPORTOWY – Zregeneruje ciało po wysiłku

Skutkami ubocznymi nagłej, wzmożonej aktywności fizycznej bywają przeciążenia, które mogą czasem kończyć się kontuzjami. Najlepszym rozwiązaniem wtedy jest masaż sportowy, podczas którego masażysta rozmasuje zakwasy, wspierając tym samym proces regeneracji po aktywności fizycznej. Masaż powysiłkowy poprzez polepszenie ukrwienia bezpośrednio wpływa na rewitalizację mięśni. Pomaga jednocześnie odprowadzać produkty przemiany materii, relaksuje ciało, daje odpocząć mięśniom i uspokaja pobudzony układ nerwowy. Masażysta dobiera akcenty terapii manualnej indywidualnie, koncentrując się na mięśniach, które były najbardziej obciążone podczas treningu.

MASAŻ SPORTOWY BOTANICUM to Zabieg Mocy

Jeśli przekonaliście się, że „ruch to zdrowie” a najlepszą formą redukcji stresu jest aktywność sportowa – zapraszamy Was do naszego Studio Masażu BOTANICUM w Warszawie, na Gocławiu.

Masażysta realizuje program masażu sportowego, używając aromatycznego Olejku z Mięty i Rozmarynu. Ten olej odpręża i eliminuje bóle mięśniowe. Masaż sportowy, wykonywany jest energicznie z dość dużą siłą. W połączeniu z olejem z rozmarynu stymuluje krążenie krwi, łagodzi ból i opuchnięcia.

Nasz Masaż Sportowy określamy Zabiegiem Mocy. Nie trzeba być sportowcem zawodowym, żeby już po pierwszym razie docenić zalety tego masażu.

W celu szybszej regeneracji organizmu po ciężkim i długotrwałym wysiłku, podczas Masażu sportowego BOTANICUM, Masażysta stosuje techniki: rozcierania, ugniatania i oklepywania.

Masaż sportowy BOTANICUM ma za zadanie spełnić funkcję rozgrzewającą i regenerującą. Efektem tego masażu będzie zmniejszenie zmęczenia organizmu, po zwiększonym wysiłku fizycznym. Masaż sportowy BOTANICUM pomaga rozluźnić mięśnie, zwiększyć ich elastyczność i przyspiesza proces regeneracji po przeciążeniach fizycznych.

Masaż rozluźnia mięśnie umożliwiając wykonywanie ćwiczeń w pełnym zakresie ruchu i redukuje efekty przetrenowania, takie jak wysoki poziom hormonów stresu we krwi, pobudzenie i bezsenność. Masażysta przygotowuje ciało do kolejnego intensywnego okresu treningowego. Masaż sportowy wspiera osoby aktywne fizycznie w utrzymaniu dobrej kondycji.

Czekamy na Ciebie!

https://botanicumstudio.pl/przyjdz-do-nas/